Velmi žádaný způsob povrchové úpravy dřeva, spočívající v mechanickém odstranění měkkých částí letokruhů. Můžeme tak imitovat staršené povrchy jak v exteriéru, tak i v interiéru. Drásáním zvýrazníme kresbu a strukturu dřeva a tím jeho přírodní vzhled.

Takto upravené dřevo je vhodné k obkladům stěn, stropů i podlah v rustikálně laděných interiérech, ale i v interiérech moderních. Standardně se drásané povrchy provádějí na falešném roubení, palubkách, podlahovkách, dřevěných přířezech, a podobně. Můžete si vybrat povrchovou úpravu z bohaté nabídky olejů či vosků

Princip drásání dřeva
Pomocí silonových a ocelových kartáčů jsme schopni odstranit měkčí části dřeva, čímž docílíme zvýraznění textury a struktury drásaného dřeva. Vhodnou volbou tvrdosti kartáče vytvoříme originální reliéf drásaného prvku. Následnou povrchovou úpravou olejem nebo voskem docílíme jedinečného povrchu a vyzdvihneme přirozenou krásu a vlastnosti dřeva.
Použití drásaných povrchů
Takto upravené dřevo je vhodné k obkladům stěn, stropů i podlah v rustikálně laděných interiérech, ale i v interiérech moderních. Standardně se drásané povrchy provádějí na falešném roubení, palubkách, podlahovkách, dřevěných přířezech, aj.
Drásané dřeviny
Nejlépe drásatelné jsou dřeviny jehličnaté, z nichž nejčastější drásanou dřevinou je smrk. Listnaté dřeviny lze také drásat a nejčastěji se jedná o výrobky z dubu jako jsou dubová kuchyňská dvířka, nábytkové prvky, dubové podlahovky, aj.
Při Vaší nezávazné návštěvě nabízíme k nahlédnutí vzorky takto drásaných materiálů, bezplatnou odbornou konzultaci a zpracování cenových nabídek. To vše zejména s ohledem na to, že každý druh dřeva má jinou strukturu a jinou kresbu. Některé možné realizace drásaných interiérů pro Vaši inspiraci jsou umístěny níže.
Drásaní dřeva – údržba
Údržbu drásaných povrchů můžeme rozdělit na suchou a mokrou cestu.
Suchá cesta: povrch udržujeme vysáváním, ometáním, stíráním suchým hadrem.
Mokrá cesta: povrch udržujeme stíráním lehce navlhčeným hadrem případně přetřením stávajícího povrchu novou vrstvou původně použité nátěrové hmoty.
Upozornění: před zahájením jakékoli údržby již natřeného povrchu pečlivě prostudujte technické listy právě použitých nátěrových hmot. Např.: podlahu napuštěnou parketovým olejem nelze udržovat saponátem, ale je vhodné použít parketové mýdlo. Stejně tak není možné, aby se nátěr voskového mořidla dostal do styku s vodou. Případně konzultujte vše s Vaším dodavatelem nátěrových hmot.